• تماس با ما : 03133381318 | 09134353119

سبد خرید

ساختمان هوشمند - تجهیزات هوشمند سازی ساختمان - خانه هوشمند| اس ام اس کنترلر | کنترل پیامکی

ساختمان های هوشمند

ساختمان هوشمند

در این مقاله شما با مزایا و کاربرد های سازه هوشمند مثل ویلا یا آپارتمان هوشمند بیشتر آشنا خواهید شد. اگر تمایل دارید بدانید خانه هوشمند چقدر در کیفیت زندگی شما تاثیر گذار خواهد بود با ما تا پایان این مطلب همراه باشید.

تعریف ساختمان هوشمند

سازه هوشمند به سیستمی گفته می شود که توسط آن بتوان کلیه موارد مورد نیاز یک ساختمان را کنترل و مدیریت کرد .

در طراحی و اجرای یک سازه هوشمند هر گونه ایده و نظری قابل اجرا و پیاده سازی است و نمیتوان در هوشمند سازی یک ساختمان حدودی را مشخص نمود .

تمامی تجهیزات در یک ساختمان یا منزل هوشمند پس از نصب و راه اندازی به وسیله تلفن همراه برنامه ریزی می شوند و برای هر کدام از این تجهیزات سناریوهای مختلفی تعریف میگردد ، به همین دلیل طراحان ساختمان و منازل هوشمند با توجه به نیاز کارفرمایان و بودجه اقتصادی که آنها در نظر دارند به طراحی و تجهیز این ساختمان ها می پردازند.(تجهیزات به کار رفته در ساختمان هوشمند اکثرا همان تجهیزات عادی ساختمان می باشد و فقط برنامه ریزی و ارتباطات صحیح به آنها داده شده است)

برخی مزایای آپارتمان هوشمند

بطور مثال : می توان در یک برج با تعداد طبقات متعدد ، مواردی از قبیل : وضعیت کارکرد موتورخانه ها ، روشنایی های ساختمان ، وضعیت قفل درب های اصلی ، روشن یا خاموش بودن پله های برقی ، وضعیت اعلام حریق یا نشت گاز و … را بصورت پیوسته کنترل نماییم .این سیستم ها ضمن کنترل بخشهای مختلف ساختمان و ایجاد محیطی مناسب با ارائه سرویس های همزمان ، سبب بهینه سازی مصرف انرژی، سطح کارایی و بهره وری سیستم ها و امکانات موجود در ساختمان می شود

در پیاده سازی یک خانه هوشمند نیاز های کارفرما است که میتواند مسیر ارائه یک طرح کامل با امکانات مورد نظر در هوشمند سازی ساختمان را مشخص نماید.

پیشگیری از بروز حوادث با هوشمند سازی سازه ها

افراد بسیاری به دلیل اتصالی های برق ، آتش سوزی ، گاز گرفتگی و یا حوادث پس از وقوع زلزله دچار صدمات جسمی ، جانی و مالی شده اند که ساختمان هوشمند در کاهش این صدمات نقش به سزایی دارد . در واقع خواستگاه هوشمند سازی در ساختمان ، جهت جلوگیری از آسیب هایی است که انسان به دلیل مشکلاتی از قبیل مشغله ذهنی ، کمبود فرصت و یا خطاهای انسانی در طی قرن ها نتوانسته با آن مقابله کند .

چرا خانه هوشمند ؟

بسیار پیش آمده است که خانه های دوست ، همکار و یا آشنایانتان دست خوش سرقت و یا طعمه حریق شده اند . یا در سطحی پایین تر باغچه هایی که در ساختمانها به دلیل عدم آبیاری از بین می روند ، چراغها و لامپ هایی که از روی سهل انگاری روشن می مانند ، موتورخانه ها و سیستمهای سرمایشی و گرمایشی به دلیل عدم پردازش صحیح بی وقفه در حال اتلاف منابع انرژی هستند ، تلفات غیر قابل جبران بر اثر نشت گاز، ترکیدگی های لوله های آب که باعث آب گرفتن ساختمان می شوند و صدها مورد دیگر که همه از موضوعاتی می باشند که ما را برای داشتن یک سیستم خانه هوشمند ترغیب می کنند .

دستگاه کنترل از راه دور هوشمند

پریز هوشمند

چند راهی برق هوشمند

: Tags , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *