• تماس با ما : 03133381318 | 09134353119

سبد خرید

مشاوره هوشمند سازی (آموزش هوشمند سازی)

ضرورت آموزش هوشمند سازی

پس از گسترش فناوری های ارتباطی و پیشرفت روز افزون دستگاه های ارتباط از راه دور، و هم چنین نتایج شگرف در حوزه هوش مصنوعی (AI)، یکی از مسائل و دغدغه هایی که می توان آن را به عنوان یک مسئله ی حل شده به حساب آورد امکان سنجی کنترل کردن دستگاه ها بدون دخالت دست و از هر فاصله ای و حتی عملی کردن این قابلیت بوده است که آن را می توان هوشمند سازی نامید. به این معنا که بتوان روشن یا خاموش کردن وسایل برقی را با چند ویژگی انجام داد.یکی از آنها در واقع عدم نیاز به حضور فیزیکی افراد در آن مکان برای خاموش یا روشن کردن آن وسیله ی برقی یا کسب اطلاع از کار کردن و روشن بودن یا نبودن دستگاه است. یکی دیگر از راه دور بودن این کنترل است. به این معنا که بتوان از هر فاصله ای دستگاه های برقی متصل به دستگاه کنترل هوشمند را کنترل کرد. چه از فواصل کوتاه مانند خانه تا مثلا پارکینگ و چه در مسافت های بلند مانند شرق تا غرب یا شمال تا جنوب کشور. اینگونه که برای مثال هم بتوان برای داخل یک مجتمع مسکونی از آن استفاده نمود و هم بتوان آن را در یک گوشه ی کشور نصب نمود و از گوشه ی دیگری آن را کنترل نمود. یکی دیگر از این ویژگی ها این که این کنترل را بتوان با راحت ترین و در دسترس ترین و کم هزینه ترین ابزار انجام داد. برای مثال با پیامک بتوان به راحتی یک دستگاه برقی را خاموش کرد یا روشن نمود و یا از روشن یا خاموش بودن آن اطلاع کسب کرد. که البته این مهم محقق شده است . می توان در هرنقطه ای از ایران، دستگاه برقی که متصل به دستگاه هوشمند شده است را با پیامک کنترل نمود. بنابراین آموزش هوشمند سازی و مشاوره هوشمند سازی اهمیت بسیاری خواهد داشت.

کاربرد هوشمند سازی

کنترل دستگاه ها از راه دور و بوسیله ساده ترین و ارزان ترین و در دسترس ترین دستگاه ها و در واقع هوشمند سازی اماکن یا هوشمند سازی دستگاه ها و یا وسایلی که به برق برای روشن و خاموش شدن متصل هستند مورد درخواست بسیاری از افراد بوده و می تواند به مقدار قابل توجهی در صرف هزینه و زمان صرفه جویی کند. برای مثال برای کشاورزان مطلوب است که در صورت دور بودن کلید پمپ آب برای آبیاری زمین های کشاورزی مجبور نباشند مسافت طولانی را فقط برای زدن یک کلید طی کنند و برگردند. هم چنین برای کسانی که خواستار کنترل هوشمند برای دستگاه های برقی هستند به علتی مانند دشواری دسترسی به آن دستگاه برقی یا برای عدم نیاز به سرکشی حضوری به دستگاه ها، این قابلیت کنترل هوشمند مطلوب است. هم چنین برای صنعتگران برای کنترل دستگاه های صنعتی و غیره. هم چنین این کنترل از راه دور بهتر است که با وسیله ای در دسترس و آسان و کم هزینه انجام گردد. بنابراین یکی از بهترین راه ها برای کنترل از راه دور قابلیت کنترل با پیامک است که هم کم هزینه و هم در دسترس و هم روش استفاده از آن آسان است. هم چنین برد آن و دامنه ی کاربرد آن سرتاسر کشور است و می توان از شمال ایران دستگاهی در جنوب ایران را کنترل نمود و یا از هر نقطه ی دیگری درون کشور می توان هر نقطه ی دیگر داخل کشور را کنترل نمود.

در این میان می توان با آموزش هوشمند سازی به کسانی که خواستار این قابلیت هستند آنان را در هوشمند سازی خانه، مغازه، کارخانه، زمین کشاورزی، گلخانه و … یاری نمود.

به عنوان مثال فرض کنید به جای پیمودن مسیر طولانی برای روشن کردن یک وسیله ی الکتریکی می توانید از هر نقطه ای و فقط با ارسال یک پیامک این کار را انجام بدهید؛ یا برای آگاه شدن از وضعیت یک دستگاه یا مثلا وضعیت یک گلخانه نیازی به بازدید محلی از گلخانه نداشته باشید و تنها با ارسال یک پیامک این اطلاعات را کسب کنید. حتی نیازی به دستگاه دماسنج و یا رطوبت سنج نداشته باشید و این دستگاه ها در درون خود دستگاه هوشمند تعبیه شده باشد. و به صورت مداوم می توانید استعلام دما و رطوبت درون گلخانه را بگیرید و دستگاه های مثلا مه پاش یا بخاری های درون گلخانه را بدون نیاز به حضور اپراتور کنترل کنید. یعنی از وضعیت آنها مطلع شوید، آنها را خاموش کنید، آنها را روشن کنید و یا خاموش و روشن شدن آنها را به صورت کامل و اتوماتیک به دستگاه کنترل هوشمند بسپارید. در واقع یعنی به این صورت که با برنامه ای که به دستگاه می دهید دستگاه به صورت خودکار این روشن یا خاموش کردن را انجام خواهد داد. و یا در صورت سرقت یا آتشسوزی در یک محل، بلافاصله از حادثه مطلع شوید. مثلا به محض فعال شدن حسگر حرکت سنج به تلفن همراه شما پیامک داده شود و یا تماس گرفته شود که شما از آن مطلع شوید. همگی موارد ذکر شده قابل اجرا بوده و تمامی موارد گفته شده می تواند توسط یک دستگاه که به دستگاه های برقی هدف متصل میشود انجام بپذیرد. برای مثال می توانید دستگاه های برقی که قصد کنترل آنها را دارید به دستگاه کنترل هوشمند متصل نمایید و سپس با استفاده از پیامک نمودن کدهای معرفی شده به دستگاه اقدام به خاموش یا روشن کردن و یا استعلام وضعیت دستگاه کنید. و نه تنها برای یک دستگاه برقی بلکه می توان دستگاه هوشمند سازی را به یک تا چهار دستگاه برقی متصل نمود. حتی برای دستگاه های هوشمند می توانید برنامه بدهید که به صورت خودکار در زمان های بخصوصی اقدام به قطع یا وصل برق برای دستگاه های برقی نماید. مثلا قصد دارید که پمپ آب روز های سه شنبه از ساعت ۹ تا ۱۰ صبح روشن باشد که این کار با برنامه دادن به دستگاه، کاملا میسور است.

آموزش و مشاوره هوشمند سازی

شرکت هوشمند کنترل با تولید دستگاه های کنترل از راه دور هوشمند و خدمات دهی در زمینه ی مشاوره هوشمند سازی و آموزش هوشمند سازی توانسته است در این راه گامی شایسته بردارد و به کشاورزان، گلخانه داران، صنعتگران، و همه ی کسانی که قصد هوشمند سازی مکان یا دستگاهی را دارند خدمات خود را عرضه نماید.

برای خرید دستگاه های کنترل از راه دور هوشمند کنترل می توانید روی لینک های زیر کلیک کنید:

دستگاه کنترل صنعتی ۴ خروجی ۴ ورودی

دستگاه کنترل  صنعتی ۲ خروجی ۲ ورودی

دستگاه کنترل از راه دور ۴ خروجی ۴ ورودی

دستگاه کنترل از راه دور ۲ خروجی ۲ ورودی

: Tags , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *