• تماس با ما : 09134353119 | 03133381318

سبد خرید

هوشمند سازی باغ ، هوشمند سازی ویلا هوشمند سازی گلخانه | هوشمند سازی باغ

هوشمند سازی باغ ، هوشمند سازی ویلا ، هوشمند سازی گلخانه

برای دستگاه های کنترل از راه دور کاربردهای بسیاری می توان برشمرد. مشخصا تمام کاربردهای آن را نمی توان در این مقال ذکر نمود.برای رعایت اختصار و تنها به جهت اشاره سه مورد آن را بر خواهیم شمرد. از جمله آنها  هوشمند سازی ویلا ، باغ و هوشمندسازی گلخانه است.

هوشمند سازی باغ

باغ ها معمولا از جهت موقعیت مکانی به دور از شهرها یا روستا ها هستند. و یا معمولا برای حضور در آنها باید مسافت زیادی را طی نمود. از جهتی حفاظت و ایمنی باغ ها به جهت اینکه معمولا حضور در آنها مستمر نیست می تواند مورد تهدید قرار بگیرد.

همچنین آبیاری باغ های کوچک و متوسط نیز معمولا به صورت سنتی مورد آبیاری قرار می گیرند. که هم به جهت نیاز به حضور افراد و صرف زمان زیاد و هم به جهت مصرف نه چندان صرفه جویانه ی آب چندان مطلوب نیست.

هم چنین برای باغ های بزرگ که ممکن است از سیستم های آبیاری مکانیزه استفاده کنند نیاز به دستگاهی که بتواند از راه دور و بدون حضور افراد کنترل و آبیاری را انجام بدهد بسیار مغتنم است. با استفاده از دستگاه کنترل از راه دور هوشمند کنترل می توان در هوشمند سازی باغ گامی موثر برداشت. بدین گونه که دستگاه کنترل از راه دور را به صورت یک کلید بر سر راه دستگاه های هدف نصب کرده و می توان به صورت پیامکی یا با تماس تلفنی و یا با تنظیم تایمرهای دستگاه، ابزار یا ماشین ها یا دستگاه های برقی هدف را روشن یا خاموش نمود و یا از وضعیت آن ها آگاه شد.

هوشمند سازی ویلا

فرض کنید که در حال رفتن به ویلایی هستید و می خواهید به محض رسیدن به ویلا کولر  و یا سیستم گرمایشی روشن بوده و معطل خنک شدن هوا یا گرم شدن هوا و یا  آبگرمکن برای دوش گرفتن یا پر شدن آب استخر نشوید.

همچنین مثلا هنگامی که به ویلا میرسید گیاهان موجود در ویلا آبیاری شده باشند.

آیا فرض های بالا امکان پذیر هستند؟

یا فرض کنید در راه بازگشت در میانه ی راه یادتان می افتد که یک وسیله ی برقی را خاموش نکرده اید. یا حتی شک می کنید که دستگاهی را خاموش کرده اید.

یا دری را بسته اید یا نه. آیا می توان بدون آنکه دوباره مسافت زیادی را برای بررسی آنها طی کنید می توانید مشکل را رفع کنید؟ و با خیال راحت به خانه بروید؟

و یا می توانید از این جهت که اگر قصد سرقت از ملک شما شد و یا آتش سوزی در آن رخ داد و به طور کلی اتفاق غیر مترقبه و ناگواری افتاد بلافاصله از آن آگاه شوید و چاره اندیشی نمایید؟

جواب تمامی سوالات بالا مثبت است و امکان کنترل هوشمند یا به عبارت دیگر هوشمند سازی ویلا کاملا مهیا است.

هوشمند سازی گلخانه

در گلخانه ها آبیاری به موقع گیاهان، اطلاع لحظه به لحظه از وضعیت دما و رطوبت و موارد دیگر برای گلخانه داران و به جهت بهره برداری بهتر و آسیب ندیدن گیاهان دارای اهمیت است.

اگر بتوان این امور مثلا آبیاری یا استعلام وضعیت دما و رطوبت را از هر نقطه ای از کشور بدون حضور در گلخانه انجام داد می توان کمک بسیاری به بهره وری گلخانه نمود.

که این مهم نیز با هوشمند سازی گلخانه و نصب دستگاه های کنترل از راه دور میسر خواهد شد.

به امید آنکه با هوشمند سازی گلخانه، هوشمند سازی ویلا و یا هوشمند سازی باغ ها بتوانیم خدمتی شایسته ارائه کنیم.

برای خرید دستگاه های کنترل از راه دور می توانید روی لینک های زیر کلیک کنید:

دستگاه کنترل از راه دور صنعتی ۴ خروجی ۴ ورودی

دستگاه کنترل از راه دور صنعتی ۲ خروجی ۲ ورودی

دستگاه کنترل از راه دور ۴ خروجی ۴ ورودی

دستگاه کنترل از راه دور ۲ خروجی ۲ ورودی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *