• تماس با ما : 03133381318 | 09134353119

سبد خرید

هوشمند سازی باغ ، هوشمند سازی ویلا هوشمند سازی گلخانه | هوشمند سازی باغ| اس ام اس کنترلر | کنترل پیامکی

هوشمند سازی باغ ، هوشمند سازی ویلا ، هوشمند سازی گلخانه

برای دستگاه های کنترل از راه دور کاربردهای بسیاری می توان برشمرد که مشخصا تمام کاربردهای آن را نمی توان در این مقال ذکر نمود و برای رعایت اختصار و تنها به جهت اشاره سه مورد آن را بر خواهیم شمرد. هوشمند سازی باغ ، هوشمند سازی ویلا و هوشمند سازی گلخانه

هوشمند سازی باغ

باغ ها معمولا از جهت موقعیت مکانی به دور از شهرها یا روستا ها هستند و یا معمولا برای حضور در آنها باید مسافت زیادی را طی نمود. از جهتی حفاظت و ایمنی باغ ها به جهت اینکه معمولا حضور در آنها مستمر نیست می تواند مورد تهدید قرار بگیرد. همچنین باغ های کوچک و متوسط نیز معمولا به صورت سنتی مورد آبیاری قرار می گیرند که هم به جهت نیاز به حضور افراد و صرف زمان زیاد و هم به جهت مصرف نه چندان صرفه جویانه ی آب مطلوب نیست. هم چنین برای باغ های بزرگ که ممکن است از سیستم های آبیاری مکانیزه استفاده کنند نیاز به دستگاهی که بتواند از راه دور و بدون حضور افراد کنترل و آبیاری را انجام بدهد بسیار مغتنم است. با استفاده از دستگاه کنترل از راه دور هوشمند کنترل می توان در هوشمند سازی باغ گامی موثر برداشت بدین گونه که دستگاه کنترل از راه دور را به صورت یک کلید بر سر راه دستگاه های هدف نصب کرده و می توان به صورت پیامکی یا با تماس تلفنی و یا با تنظیم تایمرهای دستگاه، ابزار یا ماشین ها یا دستگاه های برقی هدف را روشن یا خاموش نمود و یا از وضعیت آن ها آگاه شد.

هوشمند سازی ویلا

فرض کنید که در حال رفتن به ویلایی هستید و می خواهید به محض رسیدن به ویلا کولر و یا سیستم گرمایشی روشن بوده و معطل خنک شدن هوا یا گرم شدن هوا و یا آبگرمکن برای دوش گرفتن یا پر شدن آب استخر نشوید. همچنین مثلا هنگامی که به ویلا میرسید گیاهان موجود در ویلا آبیاری شده باشند. آیا فرض های بالا امکان پذیر هستند؟ یا فرض کنید در راه بازگشت در میانه ی راه یادتان می افتد که یک وسیله ی برقی را خاموش نکرده اید یا حتی شک می کنید که دستگاهی را خاموش کرده اید و یا دری را بسته اید یا نه. آیا می توان بدون آنکه دوباره مسافت زیادی را برای بررسی آنها طی کنید  مشکل را رفع کرد و با خیال راحت به خانه رفت؟ و یا می توانید از این جهت که اگر قصد سرقت از ملک شما شد و یا آتش سوزی در آن رخ داد و به طور کلی اتفاق غیر مترقبه و ناگواری افتاد بلافاصله از آن آگاه شوید و چاره اندیشی نمایید؟ جواب تمامی سوالات بالا مثبت است و امکان کنترل هوشمند یا به عبارت دیگر هوشمند سازی ویلا کاملا مهیا است.

هوشمند سازی گلخانه

در گلخانه ها آبیاری به موقع گیاهان، اطلاع از وضعیت دما و رطوبت و موارد دیگر برای گلخانه داران و به جهت بهره برداری بهتر و آسیب ندیدن گیاهان دارای اهمیت است. و اگر بتوان این امور مثلا آبیاری یا استعلام وضعیت دما و رطوبت را از هر نقطه ای از کشور بدون حضور در گلخانه انجام داد می توان کمک بسیاری به بهره وری گلخانه نمود که این مهم نیز با هوشمند سازی گلخانه و نصب دستگاه های کنترل از راه دور میسر خواهد شد.

نکته ای که می توان به آن اشاره کرد این است که همه ی این امور تنها با نصب یک دستگاه کنترل از راه دور بر سر مسیر منبع تغذیه با دستگاه های تحت کنترل انجام می گیرد. به این صورت که برای مثال شما ۴ وسیله ی مصرف کننده ی برق دارید که می خواهید تحت کنترل بگیرید. با نصب یک دستگاه ۴۴(دارای ۴ خروجی و ۴ ورودی) بین منبع تغذیه و ۴ دستگاه هدف در واقع این دستگاه در نقش یک کلید در مدار عمل خواهد کرد. این کنترل بسیار ساده و تنها با ارسال پیامک یا برقراری تماس انجام می گردد و نیاز به آموزش یا دانش خاصی ندارد. تنها با مطالعه ی دقیق دفترچه ی راهنما و یادگیری دستورات معیار برای دستگاه و شیوه کار با دستگاه می توان به راحتی کنترل را انجام داد. یعنی دستگاه ها را به تفکیک خاموش کرد، روشن نمود، یا از وضعیت آنها اطلاع کسب کرد.

علاوه بر موارد بالا کاربرد ۴ ورودی تعبیه شده برروی دستگاه برای این است که می توان حسگرهای مجزا به هرکدام از ورودی ها متصل نمود و در صورت تغییر وضعیت حسگر از آن به صورت پیامکی و یا تماس مطلع شد. برای مثال ورودی ۱ به حسگر مگنت درب، ورودی ۲ به حسگر حریق و ورودی ۳ به حسگر چشم الکترونیک متصل شده است. با تنظیم دستگاه مثلا اگر درب باز شود با شما تماس گرفته می شود، اگر حریق رخ دهد به شما پیامک داده می شود و اگر شیئی از جلوی چشم عبور کند خروجی ۱ که مثلا به آژیر اتصال دارد فعال می شود.(در واقع این دستگاه علاوه بر اینکه یک دستگاه کنترل از راه دور می باشد، نقش دزدگیر و سیستم امنیتی را هم ایفا می نماید.)

همچنین برای کنترل زمانبندی شده دستوراتی در دفترچه راهنما موجود است که می توان طبق برنامه ی زمانی خروجی ها را کنترل کرد. برای مثال هرروز ساعت ۷ صبح خروجی ۴ فعال شود و پس از یک ساعت در ساعت ۸ خاموش شود. و بسیاری قابلیت های دیگر…

به امید آنکه با هوشمند سازی اماکن از جمله هوشمند سازی گلخانه، هوشمند سازی ویلا و یا هوشمند سازی باغ ها بتوانیم خدمتی شایسته ارائه کنیم.

برای خرید دستگاه های کنترل از راه دور می توانید روی لینک های زیر کلیک کنید:

دستگاه کنترل از راه دور صنعتی ۴ خروجی ۴ ورودی

دستگاه کنترل از راه دور صنعتی ۲ خروجی ۲ ورودی

دستگاه کنترل از راه دور ۴ خروجی ۴ ورودی

دستگاه کنترل از راه دور ۲ خروجی ۲ ورودی

: Tags , , , , , , , , , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *