دستگاه کنترل هوشمند, مجله هوشمند کنترل

کلید کنترل از راه دور چیست؟ ( کنترلر پیامکی یا رله پیامکی )

کلید کنترل از راه دور | رله پیامکی | کنترلر پیامکی | رله سیم کارتی | دستگاه کنترل از راه دور | کنترلر سیم کارتی

کلید کنترل از راه دور چیست؟

کلید کنترل از راه دور در واقع نام قابلیتی است که بوسیله ی آن می توان کنترل وسایل برقی را از راه دور و بوسیله ی پیامک و تماس به دست گرفت. بدین صورت که کاربر با ارسال پیامک هایی که از پیش برای کلید کنترل از راه دور تعریف شده است، می تواند دستگاه های برقی متصل به دستگاه کنترل گر را خاموش کند، یا روشن کند و یا اعلام وضعیت آنها را از دستگاه بخواهد.

کنترلر پیامکی یا رله پیامکی

دستگاه هایی که برای ایجاد و فراهم سازی قابلیت کنترل از راه دور با پیامک یا همان اس ام اس کنترل ایجاد شده اند همان دستگاه های کنترل پیامکی یا رله های پیامکی و یا کلید کنترل از راه دور هستند.

به این صورت که این دستگاه ها شبیه یک کلید بر سر مسیر دستگاه های برقی هدف قرار می گیرند و دستگاه های برقی هدف به آنها متصل می شوند. کاربر با مطالعه ی دفترچه ی راهنمای محصول با پیامک هایی که برای دستگاه تعریف شده هستند آشنا می شود. با ارسال پیامک ها به دستگاه و دریافت پیامک، دستگاه اقدام به خاموش کردن یا روشن نمودن دستگاه های برقی هدف می نمایند. (و یا حتی به وسیله ی تماس گرفتن با دستگاه نیز می توان عمل کنترل را انجام داد. هم چنین کسب اطلاع از وضعیت ورودی یا خروجی های دستگاه نیز از قابلیت های این دستگاه ها است. ) و یا در شرایط دیگر با دریافت پیامک های تنظیمات، می تواند با زمانبندی خاصی که کاربر تعیین می کند اقدام به خاموش یا روشن کردن دستگاه ها نماید. در واقع این دستگاه در نقش رله پیامکی ظاهر شده و با دریافت پیامک های دستوری مخصوص از هر نقطه ای داخل ایران ، رله های موجود در دستگاه، برق را برای دستگاه های متصل به خودشان قطع و وصل می کنند. و با توضیحات داده شده، این دستگاه های کنترل از راه دور ، کلید کنترل از راه دور یا کنترلر پیامکی یا رله ی پیامکی، قابلیت اس ام اس کنترل یا کنترل بوسیله ی پیامک را ممکن ساخته اند و کار را برای بسیاری از صنعتگران، کشاورزان یا حتی صاحبان املاک تسهیل نموده اند.

برای خرید کلید های کنترل از راه دور می توانید روی لینک های زیر کلیک کنید:

دستگاه کنترل صنعتی ۴ خروجی ۴ ورودی

دستگاه کنترل  صنعتی ۲ خروجی ۲ ورودی

دستگاه کنترل از راه دور ۴ خروجی ۴ ورودی

دستگاه کنترل از راه دور ۲ خروجی ۲ ورودی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *