• تماس با ما : 03133381318 | 09134353119

سبد خرید

کنترل از راه دور با قابلیت کنترل با پیامک (اس ام اس کنترلر)

کنترل از راه دور

برای بسیاری از کشاورزان، صنعتگران، اپراتورهای دستگاه های برقی یا حتی شهروندان، خاموش یا روشن کردن وسایل برقی و یا اطلاع از وضعیت و کم و کیف فعالیت دستگاه ها از راه دور و با پیامک (اس ام اس کنترلر) در واقع کنترل هوشمند وسایل برقی یکی از امکانات مطلوب و مورد تقاضا است. کنترل از راه دور به این معناست که بتوان یک یا دستگاه برقی را با استفاده از یک دستگاه واسطه خاموش و روشن نمود و یا از وضعیت آن اطلاع پیدا کرد. به عنوان مثال با قابلیت کنترل از راه دور می توان یک پمپ آب را برای آبیاری روشن نمود. یا می توان یک دستگاه برقی در یک کارخانه را روشن نمود. یا حتی در کاربری های مسکونی می توان با یک دستگاه کنترل از راه دور چراغ ها و روشنایی ملک مسکونی را کنترل نمود. یا حتی وسایل برقی متصل به آن را خاموش یا روشن نمود و یا از روشن و خاموش بودن آن ها کسب اطلاع نمود. به این گونه که دستگاه کنترل از راه دور که به دیگر وسایل برقی متصل است می تواند وضعیت دستگاه های متصل به خود را مثل خاموش یا روشن بودن را به کاربر در صورت تقاضا ارسال نماید.

کنترل با پیامک

برای مثال برای کشاورزان عزیز مطلوب است که در صورت دور بودن کلید پمپ آب برای آبیاری زمین های کشاورزی مجبور نباشند مسافت طولانی را فقط برای زدن یک کلید طی کنند و برگردند. هم چنین برای کسانی که طالب کنترل از راه دور برای دستگاه های برقی هستند به علتی مانند دشواری دسترسی به آن دستگاه برقی یا برای عدم نیاز به سرکشی حضوری به دستگاه ها، این قابلیت کنترل از راه دور مطلوب است. هم چنین برای صنعتگران برای کنترل دستگاه های صنعتی و غیره. هم چنین این کنترل از راه دور بهتر است که با وسیله ای در دسترس و آسان و کم هزینه انجام گردد. بنابراین یکی از بهترین راه ها برای کنترل از راه دور قابلیت کنترل با پیامک است که هم کم هزینه و هم در دسترس و هم روش استفاده از آن آسان است. هم چنین برد آن و دامنه ی کاربرد آن سرتاسر کشور است و می توان از شمال ایران دستگاهی در جنوب ایران را کنترل نمود و یا از هر نقطه ی دیگری درون کشور می توان هر نقطه ی دیگر داخل کشور را کنترل نمود. برای مثال می توان برای دستگاه های اس ام اس کنترلر یا کنترلگرهای پیامکی یک پیامک ارسال نمود که دستگاه شماره ۱ روشن شود یا دستگاه شماره ۲ خاموش شود یا دستگاه شماره ۳ اعلام وضعیت گردد که همه ی این کارها و اعمال کنترلی با پیامک قابل اجرا است و قابلیت کنترل با پیامک قابلیت بسیار مناسبی است.

اعلام هشدار پیامکی

همچنین این دستگاه های اس ام اس کنترلر قابلیت هشدار دهی را نیز همراه خود دارند. یعنی علاوه بر خروجی هایی که در دستگاه تعبیه شده است تا فرامین ارسالی توسط کاربر را ترتیب اثر بدهد، ورودی هایی نیز در دستگاه در نظر گرفته شده اند که بتواند به حسگرهایی متصل گردیده و در صورت تحریک آن ها یا به کاربر اطلاع داده و یا یکی از خروجی هایی را که به ورودی ها مقید شده اند را قطع یا وصل کند. برای مثال در یک کارخانه پس از حادثه ی ناگواری مثل آتش سوزی و تشخیص حسگرهای حریق، مسئولان کارخانه بلافاصله از حادثه مطلع شوند.  یا در هر مکانی بدون حضور در کنار دستگاه ها یا در کارخانه بتوانند از وضعیت دستگاه مطلع شوند. یا حتی به هنگام سرقت از یک خانه، صاحب ملک بوسیله پیامک یا تماس تلفنی با خبر شود و یا به محض فعال شدن حسگر، آژیر دزد گیر که به یکی از خروجی ها متصل شده است به صدا در بیاید و یا چندین قابلیت دیگر بر روی وسایل برقی.

در نگاه اول شاید این کار بدون نصب دوربین های مدار بسته و حضور حد اقل یک اپراتور در کنار دستگاه های برقی هدف، نا ممکن و یا در صورت امکان بسیار پرهزینه به نظر برسد.

اما می توان کنترل از راه دور را بوسیله ی در دسترس ترین ابزار مثل پیامک از طریق تلفن همراه، یا تماس تلفنی برای دستگاه های برقی ایجاد کرد. در واقع این دستگاه ها علاوه بر قابلیت تماس قابلیت کنترل با پیامک را نیز برای دستگاه های برقی را میسر خواهند نمود.

کنترل بوسیله ارسال پیامک (اس ام اس کنترلر)

اس ام اس کنترلر (ها) در واقع بسیاری از مشکل را حل نموده اند. و در مدارهای برقی می توانند به عنوان یک کلید هوشمند عمل کنند که با تنظیماتی که کاربر برای آن تعریف می کند و یا با دستور مستقیم توسط تماس یا پیامک در مدار مورد نظر برق را برای یک یا چند دستگاه به صورت مجزا قطع یا وصل نمایند. و یا با اتصال به حسگرهای مورد نظر کاربر، در صورت تغییر وضعیت حسگرها مراتب تغییرات را به اطلاع کاربر تعریف شده برای دستگاه بفرستند. یا با تنظیماتی که کاربر برای دستگاه ایجاد می کند یکی یا چندتا از خروجی ها به یک ورودی مقید شوند که به محض فعال شدن ورودی مورد نظر، خروجی های مقید شده فعال یا غیر فعال شوند. با این وسایل کنترلی یا اس ام اس کنترلر ها می توان به راحتی چندین دستگاه برقی و الکتریکی را به صورت بی سیم و از راه دور و بدون نیاز به حضور در محل دستگاه به صورت آنی یا با زمانبندی روشن یا خاموش نمود و یا حتی یک بار دستگاه را تنظیم نمود و زمانبندی مورد نظر را به آن داد و به صورت کامل کنترل دستگاه های الکتریکی را به آن سپرد به طوریکه دستگاه در زمان های مقرر و تعیین شده اقدام به روشن و خاموش نمودن دستگاه های تعیین شده در تنظیمات بکند و اپراتور فقط برای اطمینان حاصل نمودن از اینکه به درستی دستگاه ها در حال انجام کار هستند هر از چند گاهی اقدام به استعلام وضعیت دستگاه ها بنماید و در صورت نیاز فقط وضعیت آن را از دستگاه استعلام نموده و به وضعیت دستگاه آگاه شود که برای مثال کدام دستگاه ها خاموش و کدامین دستگاه ها روشن و در حال کار هستند. هم چنین قابلیت هشدار دهی و اتصال حسگر ها به این دستگاه ها نیز از مزایای این دستگاه ها هستند.

برای خرید دستگاه ها می توانید روی لینک های زیر کلیک کنید:

دستگاه کنترل صنعتی ۴ خروجی ۴ ورودی

دستگاه کنترل  صنعتی ۲ خروجی ۲ ورودی

دستگاه کنترل از راه دور ۴ خروجی ۴ ورودی

دستگاه کنترل از راه دور ۲ خروجی ۲ ورودی

: Tags , , , , , , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *