مجله هوشمند کنترل

یو پی اس و سیستم های کنترل از راه دور

یوپی اس | یو پی اس | UPS

تأمین دائمی برق دستگاه های الکترونیکی که عملکرد آن ها برای ما مهم است به وسیله یو پی اس (UPS)

یو پی اس به عنوان جایگزینی برای تأمین برق اضطراری بار در هنگام از کار افتادن منبع تغذیه اصلی استفاده می شود چرا که توانایی ذخیره انرژی در باتری ها و استفاده از آن در مواقع اضطراری را دارد. نوع آنلاین یوپی اس علاوه بر این، قابلیت حذف نوسانات و اعوجاجات برق به منظور جلوگیری از آسیب دیدگی و افزایش طول عمر دستگاه های الکترونیکی را دارد.

یوپی اس | یو پی اس | UPSاهمیت داشتن یو پی اس

وسائل الکترونیکی مانند دوربین های مدار بسته و دزدگیر، وسائل پر مصرف مانند کولر، پمپ و همچنین سیستم های کنترل از راه دور اینگونه وسائل، برای اینکه عملکرد مناسب و بدون وقفه داشته باشند، نیازمند منبع تغذیه اضطراری برای مواقع قطع برق هستند.

بدون نصب دستگاه UPS، اختلال و یا قطع برق باعث از کارافتادن این دستگاه ها می شود. یک دستگاه یوپی اس با تأمین برق با کیفیت، بدون نوسان و بدون وقفه در زمان­های قطع و یا اختلال برق از طریق باتری های شارژ شده، باعث می­شود که دستگاه های مذکور به صورت دائمی و ۲۴ ساعته کار کنند.

معایب و مشکلات ناشی از عدم استفاده از یو پی اس چیست؟

اگر یوپی اس برای دستگاه هایی مانند دوربین های مدار بسته، دزدگیر و وسائل پر مصرف مانند کولر، پمپ و … نصب نشده باشد، با قطع برق، دستگاه های شما فوراً خاموش می­شود و عملکرد آن ها تا زمان وصل شدن مجدد برق، به طور کلی متوقف می­شود و حتی دستگاه کنترل از راه دور شما نیز در این صورت کارآیی نخواهد داشت، در نتیجه ممکن است در زمان های حساس نیاز شما برآورده نشده یا فرآیند عملکردی شما دچار اختلال شود.

پیشگیری از قطع برق دستگاه های مهم و ایجاد اختلال در عملکرد آن ها

با توجه به توضیحات داده شده اکیداً توصیه می شود برای دستگاه های کنترلی خود، دوربین های مدار بسته، دزد گیر و موارد مشابه از یوپی اس (UPS) استفاده کنید.

شرکت مهرآذین بهراد با تجربه طولانی در این حوزه و دانش فنی بالا، آماده فروش انواع یو پی اس با کیفیت و ارائه خدمات مطلوب به مشتریان عزیز می­باشد. شما می توانید برای مشاوره و تهیه یو پی اس برای تجهیزات خود با متخصصین UPS مهرآذین بهراد تماس بگیرید.

1 دیدگاه در “یو پی اس و سیستم های کنترل از راه دور

  1. حامد گفت:

    بسیار عالی
    مفید و جامع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *